7 ekstremaliausi amerikietiški kalneliai pasaulyje

Amerikietiški kalneliai – tai puiki pramoga ekstremalių pojūčių ištroškusiems adrenalino mėgėjams. Jei esi viena iš jų, turėtum išbandyti bent vieną iš 7 ekstremaliausių amerikietiškų kalnelių trasų, kurių sąrašas buvo paskelbtas interneto portale „Oddee“.

Kingda Ka kalneliai

1. „Kingda Ka”: aukščiausi pasaulyje amerikietiški kalneliai. Pasivažinėjimas šiuo atrakcionu trunka tik 28 sekundes, tačiau jų visiškai užtenka, kad jūsų akys išsiplėstų nuo baimės, kūnas pradėtų drebėti. Šis hidrauliniu mechanizmu varomas traukinukas pasiekia 206 km/h greitį per 3,5 sek. Prieš pasiekdamas šį greitį traukinukas užkopia į 139 m. aukščio kalną. Kingda Ka yra aukščiausi ir greičiausi amerikietiški kalneliai pasaulyje.

Dodonpa kalneliai

2. „Dodonpa“: greičiausiai įsibėgėjantys traukinukai. Pasivažinėjimas jais prasideda nuo to, kad visi keleiviai važiuoja visiškoje tamsoje, tunelyje, iš kurio jie išlekia milžinišku greičiu, 90 laipsnių kampu, stačia galva žemyn. Kalneliai yra 52 m. aukščio, pasiekia 172 km/h greitį per dvi sekundes.

Plieninis drakonas 2000 kalneliai

3. „Plieninis drakonas 2000“: ilgiausias pasaulyje atrakcionas. 2000 m. Japonijoje atidarytas atrakcionas ir šiandien yra ilgiausias pasaulyje. Jo ilgis 2480 m. Kai važiuodami „Plieniniu drakonu“ pajusite, kad norite baigti savo pasivažinėjimą, suvoksite, kad jums liko dar daugybė kelio. Jums nebeliks nieko kito, kaip tik tvirčiau įsikibti ir klykti iš baimės.

Top Thrill Dragster kalneliai

4. „Top Thrill Dragster“: maksimalus jaudulys. Važiuodami šiais žiedinio tipo 122 m. aukščio kalneliais, Ohajo valstijoje, JAV, galite pasiekti 190 km/h greitį. Jie buvo atidaryti 2003 m. ir akimirksniu tapo traukos objektu visiems tokių pramogų mylėtojams.

Griausmingas delfinas kalneliai

5. „Griausmingas delfinas“: pats baisiausias atrakcionas Tokijuje. Šis atrakcionas garsėja savo unikaliu dizainu ir tuo, kad yra įsikūręs pačiame Tokijo centre. Šis atrakcionas keleivius iškelia į 65 m aukštį ir stačia galva paleidžia 80 laipsnių kampu. Atrakcionas kerta „Laqua“ pastate esančią angą. Maksimalus „Griausmingojo delfino“ greitis – 130 km/h.

Teroro bokštas kalneliai

6. „Teroro bokštas“: greičiausias ir aukščiausias vertikalus atrakcionas pasaulyje. Australijoje įsikūręs „Teroro bokštas“ savo keleivius gali „gabenti“ 160,9 km/h greičiu. Tokį greitį jis pasiekia per 7 sekundes. Atrakcionas veikia tik 90 laipsnių kampu ir kelia keleivius aukštyn ir žemyn. Atrakciono keleiviai jaučia nesvarumo būklę 6,5 sekundės – kol kyla aukštyn ir grįžta atbuli žemyn.

Tūkstantmečio jėga kalneliai

7. „Tūkstantmečio jėga“: ilgiausias JAV atrakcionas. Jis, kaip ir „Top Thrill Dragster“, galima rasti Ohajo valstijoje, JAV, esančiame the Cedar Point atrakcionų parke. Tai pats ilgiausias atrakcionas JAV teritorijoje. Jis išvysto 150 km/h greitį, pasivažinėjimas trunka 2 minutes 20 sekundžių.