Trumpiausia vasaros naktis – Joninės

Kasmet birželio 23 – 24 d. Lietuvoje švenčiamos Joninės, ilgiausios metų dienos ir trumpiausios nakties šventė. Mūsų proseneliai šią dieną vadindavo Rasos švente.

Joninės

Joninės, kaip ir daugelis liaudies švenčių neatsiejamos nuo papročių – bene kiekvienas esame ieškoję paparčio žiedo, šokę prie laužo, plukdę degančius vainikus vandenyje, laukę pirmosios aušros. Tikriausiai nerasite Lietuvoje miesto ar kaimelio, kur ši šventė būtų užmiršta.

Joninės

Kaip ir kasmet – liūdėti tikrai neteks! Joninių dieną jūsų laukia gausybė renginių –ir tradicinių, papročius atspindinčių vakaronių, ir šiuolaikinės muzikos koncertų.

Mūsų akis užkliuvo už Vilniuje, Vingio parke vyksiančios Joninių šventės „Didžiosios Joninės 2010“ anonso. Čia žadama speciali programa, kurią ruošia garsūs kompozitoriai, atlikėjai, scenografai, choreografai, šokėjai, kostiumų dizaineriai ir net 3D meistrai. Joninių dvasiai įkūnyti buvo kruopščiai atrinkti koncerte skambėsiantys kūriniai. Kamerinis orkestras, operos solistai, chorai ir populiariosios muzikos atlikėjai scenoje gyvai atliks negirdėtas dainas. Lietuviškas tradicijas įkūnys moderniai aranžuotos ir atliktos lietuvių liaudies dainos ir sutartinės. Bus smagu!

  • Monika Mons

    O kokie seni straipsniai dar užsilikę..o aš ir ieškau http://kur.lt/ svetainėje renginio pavadinimu „Didžiosios Joninės 2010“ :D