Kaip sukuriamas trimatis vaizdas

Praeitą mėnesį pristatėme mūsų trimačio vaizdo technologiją ir dviejų tipų akinius, skirtus stereoskopinio vaizdo peržiūrai. Tęsiame pažintį su trimačiu pasauliu – trumpai apžvelgsime, kaip dvimatis vaizdas virsta trimačiu bei kokie to privalumai.

LG 3D televizorius

IMAX: Atrodo lyg tikri

Stereoskopinių trimačių paveikslėlių sukūrimui būtina, kad kairė ir dešinė akys matytų skirtingus vaizdus. Tačiau sukurti vaizdo gylio įspūdį galima ir be to. Įspūdingo dydžio ekranai IMAX kinoteatruose taip pat sukuria perspektyvos įspūdį. Esame pratę žiūrėti televizorių, tad IMAX ekranus mūsų smegenys supranta kaip erdvesnį, iki tam tikro lygio trimatį pasaulį.

3D vaizdas

Kaip sukuriamas trimatis vaizdas

Dydžių keitimas

3D vaizdas

Skiriasi objektų dydis Objektai persidengia Šviesumu grįsta perspektyva Ryškumu grįsta perspektyva. Iš dalies tuo pačiu principu pagrįstas ir dvimačio vaizdo pavertimas trimačiu kai kuriuose moderniuose televizoriuose. Idėja paprasta – sukuriamas žymus kontrastas tarp persidengiančių objektų, kontrastuoja dideli ir maži objektai. Trimatį efektą galima kurti ir pasitelkus šviesumo bei ryškumo efektus. Visa tai verčia kairę ir dešinę akis analizuoti vaizdą skirtingai.

Pažvelkite į aukščiau esančią nuotrauką. Dėl kontrasto, mums gali atrodyti, kad mobilieji telefonai yra pirmame plane, modelių veidai – už jų, o medžiai – už modelių nugarų. Taigi sukuriamas trimatės erdvės įspūdis.

3D vaizdas

Skylife paveikslėlis

Dar ne laikas

Kadangi šie trimačio vaizdo kūrimo metodai yra iš esmės patobulintos IMAX efekto versijos, nuomonės apie juos skiriasi. Idealiame trimačiame vaizde daiktai turėtų išsaugoti formas, tuo tarpu pasitelkus šiuos metodus jos dažnai iškraipomos. Visgi esant ribotai trimačio turinio pasiūlai, dvimačio vaizdo vertimo į erdvinį poreikis akivaizdus.

Kai kurie ekspertai tiki, kad neaiškūs, netobuli trimačiai vaizdai gali priversti žiūrovą jaustis apsvaigusiu. Pasak jų, versti dvimatį vaizdą erdviniu dar anksti.

LG jau sukūrė savą vaizdo vertimo trimačiu technologiją, tačiau planuojame atidėti jos diegimą tol, kol pavyks pašalinti pašalinius efektus ir užtikrinti idealią erdvinių vaizdų kokybę.

Turinio beieškant

Nors artėjantis Pasaulio futbolo čempionatas bus transliuojamas ir trimačiu formatu, pamaloninsiančiu fanus, originali erdvinio vaizdo produkcija vis dar labai reta. Daugybė trimačių filmų turėtų pasirodyti per artimiausius metus, keletas jų jau greitai bus išleisti „Blu-ray“ formato diskuose. Kad būtume jiems pasirengę, pristatėme trimačių „Blu-ray“ filmų grotuvą „LG BX580“.

„Blu-ray“ filmų grotuvas „LG BX580“

Trimačių „Blu-ray“ filmų grotuvas „LG BX580“

LG 3D televizorius

Be to, bendradarbiaudami su SBS tinklu, sėkmingai sukūrėme pirmąjį pasaulyje eteriu transliuojamą trimatės televizijos kanalą. Priešingai nei kabelinėje ar palydovinėje televizijoje, kur yra keli kanalai, tinkami perduoti dvimačiui ir trimačiui vaizdui, transliuojant eteriu SBS tenka perduoti abi laidos vaizdo versijas tuo pačiu kanalu. Tai pirmąsyk tapo įmanoma pasitelkus LG technologiją, priartinusią trimačius kanalus prie realybės.

LG kartu su SBS sukūrė technologiją pirmajam eteriu transliuojamam trimačio vaizdo kanalui