Greitai galvosite – būsite laimingesni

Šiandien jums bloga diena? Neverskite savęs galvoti apie gerus dalykus – paprasčiausiai galvokite greitai. Mokslininkų tyrimas įrodė, jog greitas galvojimas gali pagerinti žmogaus nuotaiką.

Prinstono ir Harvardo universitetų mokslininkai atliko šešis eksperimentus, kurių dalyviai per 10 minučių turėjo sugalvoti kuo daugiau idėjų, kaip išspręsti tam tikras problemas. Vėliau jie galėjo pasirinkti – ar peržiūrėti sugalvotas idėjas, ar linksmą šeštojo dešimtmečio serialo „I Love Lucy“ vaizdo klipą. Tyrimo dalyviai buvo suskirstyti į grupes – vieniems idėjos ir serialas buvo rodomas pagreitintu tempu, kitai grupei – įprastiniu. Gauti rezultatai parodė, kad greitesnis mąstymas dalyviams suteikė daugiau džiaugsmo, kūrybiškumo bei energijos.

Tačiau mokslininkai pastebėjo, kad tam tikrais atvejais greitas galvojimas gali sukelti neigiamų pasekmių. Depresija sergantiems asmenims greitas minčių tempas gali suaktyvinti ligos simptomus. Jei mintys greitos, bet pasikartojančios – vietoj džiaugsmo žmonės gali jausti nuobodulį ar nerimą.

Mokslininkai iki šiol nenustatė, kodėl minčių kaita įtakoja nuotaiką. Manoma, kad įtakos tam turi mūsų pačių lūkesčiai. Ankstesnių tyrimų metu buvo nustatyta, jog žmonės greitą mąstyseną sieja su gera nuotaika. Pasąmonėje tikime, kad tuomet, kai galvojame greitai, esame laimingesni. Be to, mokslininkai teigia, kad greitas mąstymas išskiria smegenyse dopaminą, kuris atsakingas už malonumo pojūčius mūsų organizme.

Tyrimais patvirtinta, jog laimės pojūtis skatina žmonių produktyvumą, socialinę sąveiką, stiprina imuninę sistemą.