Aštuoniolika didžiausių gamtos išdaigų

Niekas taip nestebina kaip gamtos tarsi nukopijuoti žmonių pasaulio kūriniai. Interneto tinklalapis „New Global Warming Effects“ pateikia aštuoniolika keisčiausių ir netikėčiausių gamtos vaizdų.

Vaivorykštė įskilusiame kalno lange ir Fėjų kaminai

Fėjų kaminai

Centinėje Turkijoje stūkso Fėjų kaminais vadinami kalnai. Šios uolos susiformavo iš išsiveržusio vulkano nuosėdų. Dėl erozijos trupantys akmenys atveria unikalius „langus“, o styrančios smailos uolienos primena kaminus.

Miręs žmogus – Miegantis milžinas

Miręs žmogus

Airijos pakrantėje, šalia Blasketo salų, yra kalnas, vadinamas Mirusiu žmogumi arba Miegančiu milžinu. Ši natūraliai susiformavusi uoliena atrodo tarsi pamiegoti ant vandens atsigulęs žmogus.

Indo galva. Raganos veidas. Pastato blokai. Australijos širdis.

Raganos veidas

Kolorado uolose turistus stebina didingas raudonas indėno veidas – uoloje aiškiai išsiskiria trikampis veidas, aukšta kakta, ilga nosis ir burna.

Apsilankę Kalifornijoje, Lagūnos paplūdimyje esančiose uolose galime pamatyti raganos veidą.

Anksčiau manyta, jog Peru esantys akmens dariniai yra Inkų civilizacijos griuvėsiai. Archeologai ir geologai patvirtino, jog šios stačiakampės uolienos susiformavo natūraliai.

Australijos Ajerio uola – raudono smiltainio uolų darinys, vietinių vadinama Uluru, garsėja kaip šventa aborigenų vieta. Čia galima pamatyti ir raudoną širdies formos įdubimą. Gamta taip pat mėgsta šią australams šventą vietą.

Senovinės sienos

Senovinės sienos

Rytinėje Škotijos pakrantėje stūkso uolos, primenančios senovėje žmogaus pastatytas sienas. Uolas per daugelį amžių išraižė siautėjantys vėjai ir audringa jūra.

Milžinų kelias. Senasis kalno žmogus. Akmenų miškas.

Milžinų kelias

Šiaurės Airijoje į jūrą nusidriekia akmenimis grįstas kelias. Nuostabu tai, kad jis nutiestas be žmogaus pagalbos – jį suformavo prieš 50 milijonų metų išsiveržusio ugnikalnio magma.

Naujajame Hampšyre akmens uoloje galima išvysti žmogaus veidą. Šis 25 pėdų pločio ir 40 pėdų aukščio veidas prieš milijonus metų buvo suformuotas ledynų.

Kitą įspūdingą uolienų darinį galima aptikti Indijoje –senovinis, natūraliai susiformavęs uolų darinys buvo nežinomas tūkstančius metų. Gamtos ryškiai nuspalvinta ir išraižyta uoliena atrodo tarsi žmogaus kūrinys. (Viduryje kairėje).

Bulgarijoje, Varnos mieste, yra baltomis uolomis nusėta vietovė, kuri vietos kalba vadinama Pobitite Kamani, kas reiškia į žemę įkaltus akmenis. Sugrupuotos kartu ir pasklidusios atskirai uolienos primena baltus akmeninius medžius.

Moeraki rieduliai

Moeraki rieduliai

Naujosios Zelandijos pakrantėje dėmesį patraukia didžiuliai, taisyklingos apvalios formos akmenys. Dėl pakrantės erozijos į paviršių iškilę akmenys panašūs į 9 pėdų skersmens perlus.

Trolis

Trolis

Graikijai priklausančioje Ikarijos saloje gamta iškaldino uolieną, savo forma primenančią trolį, kuris užsiropštęs ant uolienų dairosi į žalsvai mėlyną jūrą.

Miegančio indėno kalnas

Miegančio indėno kalnas

Kalno kontūras primena miegantį indėną. Legendos pasakoja, kad šioje vietoje miega didis karo vadas.

Povandeninė arena

Povandeninė arena

Nardant Japonijos pakrantėje, galima nustebti po vandeniu pamačius senovinės arenos griuvėsius. Ši natūraliai susiformavusi „arena“ vis dar kelia daugybę spėlionių ir istorijų.

Keisti gamtos dariniai

Keisti gamtos dariniai

Šio akmens samanose matomas raštas atrodo kaip įaugusi žvejybos tinklo dalis.

Natūralus „Sfinksas“

Natūralus „Sfinksas“

Pakistane, Hingolo nacionaliniame parke, stūkso uoliena, savo forma primenanti Egipto didįjį Gizos Sfinksą. Tik šis per ilgus amžius vėjų suformuotas Sfinksas yra natūralus.