Vaikų klausimai, į kuriuos tėvams atsakyti yra sudėtingiausia

Iš kur atsiranda vanduo? Kodėl dangus yra mėlynas? Kas yra begalybė? Remiantis atliktu tyrimu, tai keletas iš daugelio klausimų, į kuriuos tėvams atsakyti yra gana sudėtinga.

Vaikų klausimai

Vienas iš kebliausių visų laikų klausimų, skatinančių tėvus meluoti savo atžaloms yra „Iš kur atsiranda vaikai?“. Tyrimas taip pat sako, kad tėvai negali teisingai atsakyti ir į klausimus apie planetą, kosminę erdvę bei žmogaus kūną. Norėdami išvengti nepatogių situacijų, jie vaikams dažniausiai pasakoja pramanytas istorijas.

Sudėtingi klausimai yra ir šie: „Kaip pagaminama elektra“, „Kas yra juodoji skylė?“ ir „Kas yra begalybė“? Į sudėtingiausių klausimų dvidešimtuką patenka klausimai: „Kodėl dangus mėlynas?“, „Kodėl keičiasi metai?“ ir galiausiai – „Iš kur atsiranda vaikai?“.

Septyni iš dešimties tėvų pasirenka istoriją, kad vaikus atneša gandras. 23 proc. tėvų vaikams sako, jog juos rado po agrastų krūmu. Taip pat populiaru pasakoti, kad vaiką rado arba naktį pirko parduotuvėje, viršutinėje lentynoje, skirtoje tik mamytėms ir tėveliams. Pasakyti tiesą apie vaikų atsiradimą dažniausiai tėvai ryžtasi, kai šie sulaukia dešimties metų.

Tyrimas taip pat atskleidžia, kad pagalvoti reikia ir norint atsakyti į klausimus, susijusius su morale bei Dievu. Keturi iš dešimties tėvų į klausimą „Kur pakliūni, kai miršti?“ atsako, jog nukeliaujama į dangų arba į pragarą. Ketvirtadalis vaikams paaiškina, jog po mirties jie tampa angelais. Tuo tarpu vienas iš šešių tėvų vengia vaikams pasakoti, jog po mirties žmonės palaidojami arba sudeginami.

Sudėtinga atsakyti ir į tokius su klausimus kaip kad „Kodėl žmonės žudo vienas kitą?“, „Kodėl kai kurie žmonės gimsta neįgalūs?“ ir „Kodėl kai kurie žmonės yra gėjai?“. 56 proc. tėvų atsakymų į sudėtingus vaikų užduodamus klausimus ieško internete.

Beje, vienas iš dešimties tėvų bijo prieš atžalas pasirodyti perdaug akademiškas. Keturi iš dešimties nemaloniai jaučiasi nežinodami atsakymo ir net 63 proc. tėvų atsako į klausimą žinodami, jog jie gali suklaidinti vaiką.

Tyrimą atliko JAV televizijos laida „Ką žino vaikai?“ Ši laida siekia atskleisti, kiek nedaug žinome apie tai, kaip veikia vaikų protas ir kaip skiriasi vaikų bei suaugusiųjų supratimas.

20 tėvus gluminančių vaikų klausimų:

 1. Kaip gaminama elektra?
 2. Kas yra juodosios skylės?
 3. Kas yra begalybė?
 4. Kodėl dangus mėlynas?
 5. Kodėl keičiasi metai?
 6. Kaip paukščiai sugeba skristi?
 7. Kodėl pjaustydami svogūnus verkiame?
 8. Iš kur atsiranda vėjas?
 9. Kodėl jūros vanduo sūrus?
 10. Kokio dydžio yra pasaulis?
 11. Kas mums nutinka po mirties?
 12. Kas yra pats geriausias?
 13. Ar Dievas realus?
 14. Iš kur atsiranda griaustinis?
 15. Kodėl tu mirkčioji?
 16. Iš kur atsiranda vaikai?
 17. Kodėl skrendra lėktuvai?
 18. Kas yra laikas?
 19. Kaip Kalėdų senelis sugeba prasibrauti pro kaminą?
 20. Iš kur atiteka vanduo?