Vankuverio olimpinių žaidynių medaliai išsiskirs forma ir piešiniais

Pasaulis nekantriai laukia Vankuverio olimpinių ir parolimpinių žiemos žaidynių. Sportininkams besiruošiant lemtingoms kovoms, o sirgaliams spėliojant, kiek aukso, sidabro ar bronzos medalių atiteks jų šaliai, susipažinkime su šiųmetiniais olimpiniais medaliais, kurie išsiskirs forma ir piešinių motyvais.

Vankuverio zaidyniu medaliai

 

Kūrėjai

Vankuverio zaidyniu medaliai

Specialiai šioms žaidynėms skirti medaliai buvo kuriami dvejus metus. Jų dizaino autoriai – Kanados menininkas Corinne Hunt ir „VANOC“ dizaino studijos meistrai. Išskirtinės formos medalius nukaldino Kanados karališkoji monetų kalykla. Tai vieni iš sunkiausių medalių visoje olimpinių ir parolimpinių žaidynių istorijoje: kiekvienas jų sveria nuo 500 iki 576 gramų. Medaliai yra 100 milimetrų skersmens ir 6 milimetrų storio, o parolimpiniai medaliai – maždaug 95 milimetrų pločio ir 6 milimetrų storio.

Medalių simboliai: orka ir varnas

Medaliai yra rankų darbo kūriniai – kiekvienas iš jų unikalus ir vienintelis. Menininkas C. Hunt Vankuverio olimpinių žaidynių simboliu išsirinko orką, o parolimpinių žaidynių – varną. Orka simbolizuoja stiprybę, orumą ir komandinį darbą. Varnas – pasikeitimą ir gydomąsias galias, ryžtingumą, kūrybiškumą ir išmintį.

Gamybos detalės

Vankuverio zaidyniu medaliai

Medaliuose iškalti sporto šakų pavadinimai anglų, prancūzų kalbomis bei Vankuverio žaidynių emblema. Parolimpinių žaidynių medaliuose užrašai iškalti ir Brailio raštu. Medaliai apsaugoti nuo patamsėjimo ir įbrėžimų. Ant mėlynų ir žalių medalių juostų baltomis raidėmis užrašytas žaidynių moto.

Karališkieji Kanados kalviai pagamino 615 olimpinių ir 399 parolimpinių Vankuverio žaidynių medalių – jų gamyba užtruko 5 mėnesius – nuo liepos iki lapkričio mėnesio. Medaliams sunaudota 2.05 kg aukso, 1,950 kg sidabro ir 903 kg vario.