3D vaizdas ir LG žingsniai šioje rinkoje

2010 metai žada būti rimto trimačio vaizdo televizijos starto metai. Šių metų rugpjūtį LG pristatė pirmąjį Korėjoje trimačio vaizdo LCD televizorių, o kitąmet pristatys dar daugiau modelių su 3D vaizdo galimybėmis ir pradės juos siūlyti JAV bei Europoje.

LG 3D televizorius

LG žada pasiekti ambicingus 3D televizorių pardavimo tikslus: 400 tūkst. vienetų 2010 metais ir 3,4 mln. – 2011.

„DisplaySearch“ prognozuoja, kad 3D TV rinka pagal apimtį augs labai sparčiai – iki 1,1 mlrd. JAV dolerių 2010 metais, 2,8 mlrd. dolerių 2011, 4,6 mlrd. dolerių 2012, o 2015 metais pasieks 15,8 mlrd. dolerių apimtį. Korėjoje „SkyLife“ jau bando 3D televizijos transliacijas, kitąmet Jungtinės Karalystės transliuotoja „Sky“ žada paleisti atskirą kanalą 3D vaizdu.

Kaip tai veikia? Bene plačiausiai šiuo metu naudojama ir plėtojama technologija, kai vaizdai filmuojami kameromis su dviem objektyvais, įtaisytais vienas šalia kito, maždaug akių plotyje. Vietoje vieno, fiksuojami du, šiek tiek besiskiriantys kadrai. Vėliau jie sukombinuojami į vieną paveikslėlį ir pateikiami ekrane.

Naudojant šią technologiją, kad vaizdas atrodytų trimatis, reikalingi specialūs akiniai, vadinami, užrakto akiniais. Kiekvienoje jų linzėje įmontuoti filtrai, kurie pakaitomis užtemdo tai dešinės, tai kairės akies linzę. Tai daroma labai dideliu dažniu, suderintu su tuo, kuriuo vaizdas pateikiamas televizoriuje. Kaitaliojimas padeda sukurti trimačio vaizdo iliuziją smegenyse.

Į šią technologiją yra nusitaikiusi ir LG. Ji žada tiekti aktyviuosius televizorius, kuriems žiūrėti pakaks tik tokių akinių, taip pat pasyviuosius TV, kur filtras bus įmontuotas pačiame ekrane.