„Įsikūnijimas“. Jau šią savaitę

Šią savaitę, gruodžio 18 dieną – jau plačiai išreklamuoto ir laukiamo filmo „Įsikūnijimas“ (angl. Avatar) pasaulinė premjera. Lietuvoje mums irgi nereikės laukti ilgiau nei kitiems – tą pačią dieną „Forum Cinemas“ irgi pradeda rodyti šį filmą.

„Įsikūnijimas“

Kuo ypatingas šis filmas? Tai pirmas po ilgo laiko Jameso Camerono režisuotas filmas. Jeigu filmai „Titanikas“, „Svetimi“, „Terminatorius 2: Teismo diena“ yra matyti ir žinomi, tai J.Camerono kūryba yra pažįstama. Šįsyk jis vėl mėgina „perspjauti“ visus su filmo specialiaisiais efektais, kombinuodamas kompiuterinę grafiką su realiu pasauliu ir sukurdamas nežemiškus vaizdinius.

Trumpai perpasakojant „Forum Cinemas“ anonsą:

Buvęs jūrų pėstininkas Džeikas Salis (aktorius Samas Worthingtonas), svajodamas vėl valdyti savo kūną, pasiryžta eksperimentui – būti išsiųstam į Pandoros planetą. Atlygis – dalyvavimas specialioje programoje „Įsikūnijimas“, kurios pagalba jis gaus naują kūną.

Pandoros planetoje žmonės aptinka itin brangius mineralus ir, žinoma, siekia juos kasti. Tačiau planetoje gyvena protingos būtybės – taikūs, trijų metrų ūgio humanoidai su uodegomis Na‘vi.

Kadangi žmogui Pandoros oras kvėpuoti netinkamas, Žemės mokslininkai sukūrė žmogaus ir Na‘vi hibridą, vadinamą avataru. Avatarai yra gyvi Na‘vi organizmai su visomis jų funkcijomis. Kiekvieno iš jų smegenis kontroliuoja „savąjį“ avatarą valdantis žmogus. Būtent su avataro pagalba Džeikas vėl pasijunta pilnaverčiu žmogumi.

Tačiau ši laimė trumpalaikė. Džeiką Žemės eksperimentatoriai spaudžia atlikti savo darbą, kuriam jis ir buvo siųstas į Pandorą. Tačiau kuo toliau, tuo labiau jis jaučiasi nebe žmogumi, o Na‘vi. Prie to prisideda ir Neytiri (akt. Zoe Saldana) – Na‘vi moteris, kurios nuostabiam laukiniam grožiui Džeikas nesugeba atsispirti.