Keletas atradimų fotografuojant vaikus

„Digital Photography School“ autorė Elizabeth Halford pasidalino keliais atradimais fotografuojant vaikus. Ir jie praverčia fotografuojant ne tik vaikus;).

Žaidimų aikštelės atspindžiai. Fotografuodama vaikus ant metalinės čiuožyklės, E.Halford atrado, kad šviesa, atsispindinti nuo metalinio paviršiaus gražiai ir švelniai apšviečia vaiko veidą. Nuo savęs galime pridurti, kad gražiai veidus apšviečia ir atspindžiai nuo šviesių sienų, lygaus vandens paviršiaus, šviesaus smėlio ar sniego.

Obuolys

Kitoks fotografavimo kampas. Pakreipus fotoaparatą ar atsistojus kitoje pusėje nei visada, tipiškas nuotraukas galima padaryti gerokai įdomesnėmis.

Žaidimai su perspektyva. Turbūt esate matę nuotraukas su rankose „laikomomis“ Egipto piramidėmis? Lygiai tokiu pačiu būdu maži vaikai gali pasijusti dideli, laikantys rankose savo tėvus. Tereikia juos pastatyti tolėliau ir tinkamai sukomponuoti. Pavyks žaisminga nuotrauka.

Fotografuoti vaikų „meną“. Tie, kas turi vaikų, supranta, kad įprastuose namuose vaikai atranda begales objektų tinkamų menui daryti. Jų pasiekimus smagu užfiksuoti, nes tai – vis dėlto laikini kūriniai, kuriuos tyliai, vaikams nematant išmetate į šiukšlių dėžę. Galų gale tai paskatins juos ir toliau domėtis, konstruoti, kurti.