Ten, kur šilta

Šiandien dieną temperatūra bus apie 30 laipsnių šilumos, švies saulė. Kitomis dienomis galimas lietus su audra, bet oras išsilaikys šiltas.

Ne, kiaulių gripu nesusirgome. Tai tiesiog šilumos ištroškusio organizmo svajonės apie Bora Bora salą Prancūzijos Polinezijoje – Ramiajame vandenyne, maždaug 250 km atstumu nuo Taičio.

Tai mažytė 44 kvadratinių kilometrų ploto sala su iškilusiu kalnu ir vos 8,8 tūkst. pastovių gyventojų. O patraukia ji savo žydra lagūna, kuri supa visą salą.

Bora Bora

Vietos kalba – Pora Pora (nes Taiti kalboje nėra „b“) reiškia „pirma gimusi“. Bora Bora sala buvo naudota kaip karinė bazė II-ojo Pasaulinio karo metu, kai JAV rengė atsakomąjį smūgį po antpuolio prieš Pearl Barborą. Tačiau karas salos nepalietė – teliko tik kelios JAV pastatytos patrankos bazei ginti.

Sala – rojus vandens pramogų ieškantiems turistams. Čia galima nardyti, lakstyti su jėgos aitvarais, burlentėmis ar banglentėmis ir taip toliau. Arba tiesiog sėdėti kojas nukorus ir stebėti besileidžiančią saulę namuke, pastatytame ant polių lagūnoje.

Bora Bora