Keli būdai, kaip atskleisti asmeninę informaciją (ir būti apvogtam) perkant internete

Saugumu internete besirūpinančios kompanijos prieš didžiąją kalėdinę prekybą platina patarimus, kaip nepatekti interneto sukčiams į nagus, neatiduoti jiems konfidencialios informacijos ir neprarasti pinigų.

Tačiau vis atsiranda tokių, kurie ignoruoja šiuos patarimus, todėl „Computerworld“ sudarė sąrašėlį būdų, kaip paprasčiau tapti interneto sukčių auka.

Atskleisti asmeninę informaciją

1 patarimas. Visada atverskite visus el. paštu gautus priedus ir spustelėkite visas nuorodas šiuose laiškuose, kad nusikaltėliai galėtų įdiegti šnipinėjančias programas kompiuteryje. Tai yra pats efektyviausias būdas pateikti internete siaučiantiems nusikaltėliams savo asmeninę bei finansinę informaciją.

2 patarimas. Atsakykite į laišką Dr. Mariamui Abacha, kurio vardą dažnai naudoja nusikaltėliai ir kurie sako, kad turi giminių Nigerijoje, palikusių jiems milžinišką palikimą ir prašantiems jūsų pagalbos jį atsiimant. Už pagalbą paprastai žadama solidi premija, na, kokie keli milijonai dolerių. Nepamirškite tik suteikti savo banko prisijungimo slaptažodžius ir kitą panašią informaciją.

3 patarimas. Įdiekite dalijimosi failais programą savo kompiuteryje ir būtinai nustatykite ją taip, kad visas pasaulis galėtų pasidalinti jūsų kompiuteryje saugomais kredito kortelių duomenimis, pajamų deklaracijomis, paso duomenimis, sutarčių kopijomis ir t.t., kol jūs ieškosite muzikos Kalėdoms.

4 patarimas. Visur naudokite paprastus slaptažodžius, kuriuos pamiršus, nesunku būtų atspėti. Pavyzdžiui, 123456 arba „abcdef“, arba jūsų vardas yra labai geri ir patogūs įsilaužėliams slaptažodžiai.

5 patarimas. Jokiu būdu nediekite į kompiuterį antivirusinių programų, ugniasienės, naujausių kritinių „Windows“ pataisymų. Laiku ir nuolat atnaujindami programinę įrangą apsunkinsite gyvenimą įsilaužėliams. Bent 1,5 metų neatnaujintos programos jiems labai padėtų.