Kaip fotografuoti gražius peizažus?

Ar jums yra taip buvę: keliaujate pasakiško grožio vietovėmis, daug fotografuojate, o grįžtate namo, perkeliate nuotraukas į kompiuterį ir… apima nusivylimas, nes jos atrodo blankios, neįdomios. Štai keletas patarimų, kaip fotografuoti peizažus.

Krioklys

Naudokite didžiausią ryškumo gylį. Tai reiškia, kad objektai ir pirmame, ir kituose planuose bus ryškesni. Tam reikia nustatyti kuo mažesnę diafragmą (angl. Aperture) arba didesnį skaičių fotoaparate. Be to, prireiks ilgesnio išlaikymo (angl. Shutter speed) ir/arba didesnio ISO jautrumo. Su ISO jautrumu nereikia persistengti, nes kuo didesnis jautrumas, tuo daugiau „grūdo“ – įvairių iškraipymų atsiranda nuotraukose.

Kalnai

Naudokite trikojį arba kitą stabilų stovą fotoaparatui. Mat padidinus išlaikymą reikia stabilaus, nejudančio pagrindo, kad vaizdas nesusilietų. Naudokite nuotolinį valdymą arba užlaikytą užrakto paleidimą.

Užfiksuokite judesį panaudodami ilgesnį išlaikymą. Pavyzdžiui, tekantis vanduo nuotraukoje atrodys vientisas.

Atraskite peizaže pagrindinę detalę – medį, pastatą, akmenį ir pradėkite komponuoti kadrą su šiuo objektu. Pasinaudokite trečdalių taisykle.

Atsižvelkite į dienos metą ir oro sąlygas – peizažams itin ryškų įspūdį sukuria debesuotas dangus, o ne skaidriai šviečianti saulė. Dienos metas – rytas arba vakaras, kai šviesa krinta kampu.