Ar graffiti puošia miestą?

Kiekviename mieste mes galime pamatyti pripaišytas sienas. Tvoros, suoliukai, galinės namo sienos, net autobusai ar metro yra neapsaugoti nuo šių „meno“ kūrinių. Tačiau ar tikrai graffiti yra tik vandalizmas, ar negalima to daryti gražiai ir stilingai?

Graffiti

Žinoma, galima teigti, kad graffiti paišymas yra tik vandalizmas, neturintis jokios meninės vertės, tačiau yra labai daug žmonių, kategoriškai su tuo nesutinkančių, ir tai ne tik patys graffiti paišytojai. Nemažai pasaulio miestų savivaldybių paprašo papuošti gražiais graffiti piešiniais nenaudojamų pastatų sienas, leidžia tai daryti jaunimo ir laisvalaikio centrams. Vaikų piešiniai sukelia šiltus jausmus, meniniai paveikslai paverčia nejaukius užkaborius ramesniais.

Graffiti

Žinoma, sienos užtepliotos keiksmažodžiais ar beprasmėm linijom, „autorių“ parašais ar banaliom frazėm tikrai neglosto akių. Tačiau nežiūrėkime į viską taip radikaliai. Tai gali būti tikra meno rūšis, su gilia prasme, ar tiesiog nuostabus paveikslas džiuginantis praeivio akį. Graffiti gali būti piešiamas ir ant grindinio, kartais specialiai piešiamas taip, kad žiūrint iš tam tikro taško susidarytų tikro trimačio vaizdo įspūdis.

Graffiti

Kaip ir gatvės muzikantai, aktoriai ar kiti vieną ar kitą meno rūšį pasirinkę žmonės, graffiti meistrai nepripažįsta ir smerkia vandalizmą, paišo tik tam skirtose vietose ar sienų savininkų paprašyti. O mes kasdieną galime nusišypsoti matydami tokius gatvės paveikslus.