Kuo žaidžia mūsų vaikai?

Sakoma, kad vaikystės prisiminimai žmogui kelia šiltus jausmus visą gyvenimą. Būdami vaikais stengiamės pažinti pasaulį, jį analizuoti ir išmokti elgtis tam tikrose situacijose. Visa tai vaikystėje darome žaisdami. Vieni prisimena medinius arkliukus, kiti pliušines lėles. Ką paaugę prisimins mūsų vaikai?

Žaidimai

Gyvenimas nenumaldomai keičiasi. Keičiasi mūsų įpročiai ir pomėgiai, įtakojami aplinkos keičiasi ir malonumus teikiantys dalykai. Pabandykime pažiūrėti, kas šiuolaikiniam vaikui yra patraukliausia, ką jis prisimins po poros dešimtmečių.

Šilti animaciniai filmukai, tėveliai, laiką praleidžiantys prie kompiuterių, pastoviai prie ausies laikomas telefonas – vaikui kyla noras analizuoti visa tai, mokytis iš tų, su kuo praleidžia daugiausia laiko. Tačiau mes negalime viso laiko skirti vaikams, todėl jie susiranda tai, kas visą matomą aplinką apjungia. Sveiki atvykę į interaktyvų vaiko svajonių pasaulį – kompiuterinius žaidimus!

Kyla daug ginčų ir diskusijų apie kompiuterinių žaidimų pašalinį poveikį vaikams. Dauguma iš jų perdėti, kai kurie neteisingai interpretuojami. Labai retai kur akcentuojami pliusai, kurių tikrai yra nemažai.

Šiuolaikiniai žaidimai vaikams – tai prisiderinimas prie ateinančio gyvenimo, kuris kiekvienais metais vis spartina tempą. Reikia apdoroti daugiau informacijos, atsirinkti tik reikalingus duomenis, mokėti išgyventi „skaitmeninėse džiunglėse“. Tai sunkus menas, kuriam vaikai pradedami ruošti nuo mažens. Ir sunkiai galima būtų rasti priemones, kurios vaikus paruoš ateinantiems laikams geriau, negu tai daro žaidimai.

Žinoma, saikas turi būti, kitaip vaikas per daug atitrūks nuo realybės. Tačiau galbūt ne visada svarbu atitraukti vaiką nuo „beprasmių žaidimų“ ir versti jį žaisti „standartinius žaidimus“.