Pasaulio Gineso rekordai – kaip jie atsirado?

Daugeliui turbūt teko girdėti apie Pasaulio Gineso rekordus – aukščiausius žmones, ilgiausiai atliekamą kokį nors veiksmą, didžiausius gyvūnus ir panašiai. Kam kilo sumanymas fiksuoti šiuos vienetinius atvejus, kuris iki šiol verčia žmoniją maniakiškai siekti rekordų arba juos gerinti?

Pasaulio Gineso rekordai

Gineso rekordų istorija prasidėjo Airijos miestelyje Wexforde, 1951 m. Vieno vakarėlio metu seras Hughas Beaveris, Gineso alaus daryklos vykdantysis direktorius, įsivėlė į diskusiją, ar dirvinis sėjikas yra geičiausias Europoje žaidimų paukštis. Atsakymo diskusijos dalyviai bandė ieškoti vakarėlio šeimininkų bibliotekoje, deja, jo rasti nepavyko. 1954 m. vėl kilo klausimas, ar dirvinis sėjikas yra greitesnis už teterviną. Tada seras Hughas suvokė, kad panašūs klausimai, turbūt, kyla daugeliui ir visur, ir kad atsakymų rinkinys žmonėms labai praverstų. Taip pat parduotų daugiau Gineso alaus!

Knyga

Chrisas Chataway, atletas rekordininkas, kuris tuo metu dirbo Gineso parko karališkoje alaus darykloje, Londone, pasiūlė puikius kandidatus, galinčius surinkti informaciją ir sudaryti knygą. Tai buvo broliai dvyniai Norrisas ir Rossas McWhirteriai, su kuriais Chataway kartu studijavo universitete ir žinojo apie jų “meilę” faktams. Dvyniai dirbo sporto žurnalistais, taip pat valdė agentūrą, kuri rinkdavo ir teikdavo faktus bei skaičius daugeliui to meto laikraščių. Taigi broliai buvo paskirti sukurpti “Gineso rekordų knygą”.

Pirmoji knyga pasirodė 1955 m. rugpjūčio 27 d. ir iki Kalėdų tapo Didžiosios Britanijos bestseleriu. Knyga žaibišku greičiu susilaukė sėkmės pasauliniu mastu ir yra tebeleidžiama iki šiol.