Keli dalykai apie mėgavimąsi vynu

Apie vyną galima prirašyti storiausias knygas ir dar liks nepapasakotų dalykų. Homemakers.com rašo, kaip vynu pavaišinti savo svečius ir pasimėgauti pačiam: kaip jį išsirinkti, kaip laikyti, ragauti, uostyti.

Taurė vyno

Svarbu – tinkama temperatūra

Įprasta manyti, kad baltą vyną reikia patiekti atšaldytą, o raudonąjį – kambario temperatūros. Tačiau tai klaidinga. Įprastos 20-22 laipsnių temperatūros gėrimas nebus patrauklus, taigi ir vynas neatrodys skanus. Taip pat netinkamas bus ir ką tik iš šaldytuvo ištrauktas vynas.

Raudonąjį vyną patartina laikyti vėsiausioje namų vietoje ar bent prieš geriant jį panardinti į šaltą vandenį. Baltą vyną ištraukite iš šaldytuvo 10 minučių prieš jį ragaudami ar bent leiskite jam sušilti taurėje.

Vynui reikia leisti „pakvėpuoti“

Bet kuris negazuotas gėrimas yra skanesnis, jeigu jam leidžiama šiek tiek prasivėdinti. Tie grafinai, iš kurių vynas pilstomas aukšto lygio restoranuose, nėra tik dekoratyviniai. Pilant iš jų vyną, šis šiek tiek taškosi ir susimaišo su oru, kurio truputis ištirpsta gėrime.

Pilkite pusę tinkamos taurės

Geriausia vynui – tulpės formos taurė ir nedaug didesnė už pačią tulpę. Tokios formos taurė leidžia geriausiai atsikleisti vyno aromatui ir jį užuosti.

Palaima nosiai

Didelė dalis to, ką vadiname skoniu, iš tiesų yra kvapas. Štai kodėl niekas nėra labai skanu, kai sergate sloga. Todėl prieš gurkštelėdami vyno, pirma jį pasukite taurėje ir įkvėpkite keliskart jo aromato.

Atsipūskite

Vyno ragavimas yra šokis, o ne lenktynės. Šis gėrimas pats jau kviečia jus atsipūsti ir neskubėti. Jeigu nepauostėte gėlių, galite įkvėpti vyne ištirpusių aromatų. Pasigrožėkite jo spalvomis. Padarykite nedidelę pauzę. Ir tik tada sriubtelėkite gurkšnelį vyno.

Turėkite keletą rūšių vynų

Savo mėgstamus vynus ir jų derinius su maistu įsiminsite netrukus. Pastebėsite, kad vieną vyną mėgstate su vištiena, o kitą – su makaronais. O galbūt pastebėsite, kad prie nuotaikos derėtų tam tikras vynas. Tad turėkite (ir laikykite vėsiai) bent keletą skirtingų vynų namuose.