Unikalus skulptūrų parkas

Skulptūras esame įpratę matyti tvirtai stovinčias ant žemės, o kaipgi vandens gelmėse? Gal tai neišnaudota erdvė? Turbūt taip pamanė ir Jasonas de Caires Tayloras ir įkūrė pirmąjį skulptūrų parką po vandeniu. Šios idėjos unikalumą įprasmina ne tik didelis žmonių susidomėjimas, bet ir puiki idėja.

Unikalus skulptūrų parkas

Parkas buvo įkurtas 2006 m. gegužę Karibų juros pakrantėje, Grenados saloje. Skulptūros apgyvendintos negiliai, skaidriuose vandenyse, kad jas lengvai galėtų pasiekti nardytojai ir pamatyti turistai plaukiantys laivais stikliniu dugnu. Smalsiesiems suteikiama proga pamatyti povandeninio pasaulio grožį ir stebėti rifų evoliucijos procesą. Iš pradžių atrodo, kad skulptūros įsibrauna į vandens gelmes kaip svetimkūniai. Tačiau ilgainiui jos prisitaiko ir tampa dirbtiniais rifais – ant jų pradeda augti jūros augmenija, vietiniai gyventojai (žuvys ir visi kiti) priima naujuosius kaimynus į savo „namus“. Jasonas Tayloras savo skulptūromis nori parodyti, kad žmonija ir gamta gali „gyventi draugiškai“, žmogaus „įsiveržimas“ į naturalią aplinką gali būti ir teigiamas.

Unikalus skulptūrų parkas

Skulptūros įdomios kaip socialinė aplinkosauginė žinutė bei kaip šiuolaikinio meno ir aplinkos santykis. Kūrėjas su viltimi tikisi, kad žmonės supras, kokią įtaką darome aplinkai, ir, kad reikia saugoti natūralumą. Skulptūrų parku jis akcentuoja gamtos gebėjimą regeneruotis ir transformuotis – priimti visas gyvas būtybes į savo pasaulį.

Unikalus skulptūrų parkas

Neišdildomą skulptūrų įpūdį padeda sukurti ir vanduo. Objektai povandeniu atrodo 25 proc. didesni nei sausumoje, be to jie atrodo arčiau nei yra iš tikrųjų. Šviesa, pasiekianti dugną nuo vandens paviršiaus, suteikia kaleidoskopo efektą, sukurtą vandens bangavimo ir srovės. „Vandens magija“ sustiprina skulptūrų dramatiškumą ir suteikia galimybę jas matyti skirtingomis perspektyvomis.

Povandeninis skulptūrų parkas pelnė Jasonui de Caires Taylorui didžiulį pripažinimą.