Naujųjų pasaulio stebuklų sostinė Dubajus

Dubajus. Atrodo, kad ten ir smėlis auksu pavirsta. Tai naujųjų pasaulio stebuklų sostinė, viena prabangiausių turistinių vietų, siūlančių tokias pramogas, kurių kitur vargiai pavyks rasti.

Jeigu ką nors Dubajus daro, o dažniausiai tai susiję su grandiozinėmis statybomis, tai turėtų būti didžiausia pasaulyje, prabangiausia pasaulyje. Kurį laiką Dubajaus simboliai buvo „Mall of Emirates“ prekybos centre esantis didžiausias uždaras slidinėjimo kurortas su „juoda“ trasa bei septynių žvaigždučių, burės silueto viešbutis „Burj al Arab“.

Burj al Arab

Tačiau ties tuo nebuvo sustota. Didžiausios žmogaus rankomis sukurtos salos (o jų netgi trys – Jumeirah, Jabel Ali palmės ir Žemės kontinentus vaizduojantis salynas) ir aukščiausias pasaulyje pastatas „Burj Dubai“ – štai kuo gyvena Dubajaus rekordininkai dabar.

Sakoma, kad akmenys šioms saloms statyti laivais gabenami iš Irano, nes Dubajuje – tik smėlis, akmenų nėra. O šių metų rudenį į 818 metrų aukščio „Burj Dubai“ jau galės keltis naujakuriai. Taip, tai – ir gyvenamasis namas.

Burj Dubai

Ar žinote, iš ko gyvena ir daro savo stebuklus Dubajus? Naftos? Ne. Turizmas suneša daugiausiai pajamų Dubajui. Beje, daugybė turistų čia važiuoja apsipirkti. Taip pat nekilnojamasis turtas ir finansų sektorius. Nafta, jos produktai tesudaro vos 6 proc. visų šio emyrato pajamų.

Septintajame XX amžiaus dešimtmetyje ši vieta tebuvo nedidelis uostas viduryje dykumų.

Istorija

1966 metais atrasta nafta ir protingai investuoti iš jos gauti pinigai pakeitė pakrantės vaizdą. Dabar čia – kone dirbtinės oazės, viešbučiai tarsi iš Rytų pasakų, su išraustais kanalais, nuolat žaliuojančiais gazonais.

Dubajus

Dubajus tapo antrąja tėvyne šimtams tūkstančių indų, pakistaniečių ir kitų vargstančių gyventojų iš Azijos šalių. Vietos arabai tesudaro apie 27 proc. visos 2,2 mln. populiacijos.