Faktai, kurių tikriausiai nežinojote apie arbatą

Nors arbatmedžiai Lietuvoje neauga, šis karštas gėrimas mūsuose yra mėgstamas. Keldami puodelį prie lūpų retai susimąstome apie veikliąsias arbatos savybes, kurios veikia visą organizmą.

Atskleisime jums keletą faktų, kurie gali šokiruoti ir netgi priversti atsisakyti arbatos visiems laikams. Juokaujame! Bet žinios visgi stebina.

Arbatos plantacijų

Pasirodo mes, paprasti mirtingieji žmonės, nemokame gerti arbatos ir dažnai laužome jos gėrimo taisykles.

5 arbatos NE:

  • Arbatos negalima gerti „ant tuščio skrandžio“, nes gali pykinti ir pakenkti skrandžiui.
  • Arbatos negalima gerti pusvalandį prieš, valgio metu ir pusvalandį po valgio, nes ji kurį laiką neleidžia skrandžiui virškinti maisto.
  • Arbatos negalima gerti vaikams iki 5 metų ir nėščiosioms paskutiniais mėnesiais, nes arbata turi kofeino. Netgi daugiau negu kava!
  • Arbatos negalima gerti sergant daugeliu ligų. Mitas, kad arbata gelbsti peršalus, iš tikrųjų padeda tik jos karštumas. Taip pat arbata nereikėtų piktnaudžiauti sergant onkologinėmis ligomis. Priežastis – arbata skatina piktybinių ląstelių dauginimąsi.
  • Nereikėtų gerti šaltos arbatos, nes joje susikaupia toksinai.

Štai dėl šių priežasčių jūs galite pasiryžti jos atsisakyti. Tačiau ne viskas taip baugu – arbata turi ir gerųjų savybių. Sveiką organizmą arbata ne tik tonizuoja, bet ir padeda stiprinti jo imunitetą, tačiau pabrėžiu – tik sveiko organizmo. Sugriausime dar vieną stereotipą – arbatos tonizuojantis poveikis trunka ilgiau nei kavos, iki 5 val.

Arbatos lapų

Dėmesio vakarėlių mėgėjai! Arbata – puiki priemonė nuo rytinių pagirių ir galvos skausmų. Taip pat ji labai padeda persivalgius ar apnikus migrenos skausmams.

Nepamirškite, kad tikroji arbata – tai fermentuota arbatmedžių lapelių arbata, o ne supakuota permatomuose maišeliuose, kurių prigrūstos parduotuvių lentynos.