4 in 1: lomografija

Lomo. Kas per lomo? Keistas žodis. Dar keistesnis lomografijos menas. Kai kurie lomografijos entuziastai sako, kad tai – gyvenimo būdas.

Fotografija

Lomografija – tai gyvenimo tėkmės fiksavimas visur ir visada. Moto – nekurti ir nerežisuoti kadrų, o tiesiog fiksuoti viską iš eilės ir paskui kurti istoriją.

Fotoaparatas

Lomografija atsirado 1991 m., kai du austrų jaunuoliai viešėdami Prahoje nusipirko pigius rusiškus fotoaparatus LOMO-LCA ir vengdami tipiškų vaizdų išfotografavo visą miestą. Grįžę į Vieną draugai atspausdino visas nuotraukas ir išklijavo savo kambario sieną. Gavosi įdomi ir dinamiška istorija, tarsi atminties registras. Nuotraukos buvo unikalios, ryškios, kai kurios – išplaukusiu vaizdu. Apsidžiaugę rezultatu jaunuoliai nusprendė savo kūriniu pasidalinti su kitais ir surengė didelę LOMO parodą. Lomo ėmė populiarėt ir rusų gamykla atnaujino originalių fotoaparatų LC-A gamybą.

Fotografija

Bene smagiausias Lomo daiktas yra 4 objektyvų fotoaparatas. LOMO ActionSampler – mažas, „žaislinis“ fotoaparatas su keturiais objektyvais. Vienu klavišo paspaudimu užfiksuojami keturi vaizdai viename kadre 0,22 sekundės intervalais.

10 Lomografijos taisyklių

  1. Visur ir visada nešiok savo LOMO.
  2. Naudok jį visada – dieną ir naktį.
  3. Lomografija – tai ne įsikišimas į tavo gyvenimą, tai jo dalis.
  4. Fotografuok nuo juosmens.
  5. Fotografuok objektus prisiartinęs kuo arčiau.
  6. Negalvok fotografuodamas.
  7. Būk greitas.
  8. Tau nebūtina žinoti, kas bus užfiksuota juostoje.
  9. Nebūtina žinoti ir kas buvo užfiksuota.
  10. Nesijaudink dėl (šių) taisyklių.