Spalvos tavo namuose

Norite permainų namuose? Planuojate perdažyti miegamojo sienas? Šis spalvų persmelktas tekstas yra kaip tik jums.

Interjeras

Kaip manote, kokį poveikį turi raudona spalva? Nustebsite, bet vienintelio išganingo atsakymo nėra. Pasirodo skirtingose kultūrose ši spalva kelia skirtingas asociacijas: pavyzdžiui, Kinijoje raudona ramina, Amerikoje – tai agresyvumo spalva, o Lietuvoje – aistros.

Taigi spalvų asociacijos žmogui yra ne įgimtos, bet priklauso nuo asmenybės – tos pačios spalvos skirtingus žmones gali paveikti skirtingai.

Juoda spalva turi stereotipinę magišką, truputį negatyvią asociaciją, tačiau jos panaudojimas namų interjere gali sukurti aistringą atmosferą, ypač miegamajame. Tik nereikėtų ja piktnaudžiauti, nes tada naktimis gali sapnuotis košmarai. Daug baltos spalvos sukuria šaltumo įspūdį ir gali nuteikti žvarbiai.O štai derinys juoda-balta – subtilus pasirinkimas.

Interjeras

Žemiški atspalviai suteikia namams jaukumo ir šilumos. Oranžinė – tai tikras džiaugsmo pliūpsnis. Kaip manot, kodėl fantos reklamos tokios linksmos. Tai puiki spalva vaikų žaidimų kambario sienai. Prie linksmųjų paletės priskiriama ir rožinė spalva. Saikingai ją naudojant, galima sukurti rafinuotą kambario įvaizdį.

Mėlyni ir žali atspalviai man primena ramybę ir atostogas Rūgpienių kaime Žalia pieva, čiurlenantis upelis – kas gali būti gaiviau? Be to šios spalvos padeda užmigti. O štai žydra su baltos spalvos derinys sukuria debesų efektą. Tokiame kambaryje pasijunti lengvas ir žvalus.

Jei nusprendėte pažaisti spalvomis, įkvėpimo siūlome ieškoti Freshome. Ten jo ieškojome ir mes.