Kur gyvensime rytoj?

Atrodo, žmonės pavargo nuo miesto, butų iš stiklinių ir metalinių konstrukcijų ir grįžta į gamtą.

Kaip kitaip vertinti naujausią tendenciją, – populiarėja namai ar net viešbučiai medžiuose, kuriami žemyniniai pastatai, jei galima juos vadinti pastatais.

Kaimo Namas

Vokiečių kompanija „Baumraum“ yra ne vienintelė, projektuojanti ir statanti tiesiog ant medžių kabinamus namus. Tokie namai ne tik kad yra jaukūs ir šilti, bet ir suteikia gyvenimo gamtoje pojūtį. Be to, jie visiškai nežaloja juos prilaikančių medžių.

Švedų kompanija „Tham & Videgard Hansson Arkitekter“ netgi įsigudrino iš to uždirbti – ji pasiūlė viešbučius medžiuose. Tokiems viešbučiams kompanija parinko kubo formą ir įtaisė veidrodines sienas, kuriose atsispindi aplinkiniai medžiai. Taigi, gali į valias kiekviename žingsnyje gėrėtis miško panorama.

O štai šveicaras Peter‘is Vetsch‘as savo tautiečiams siūlo gyventi po žeme. Na, urvų jis nerausia, bet pastatus apipila žemėmis. Tokie namai yra šilti, jiems nebaisus nei lietus, nei vėjas. Taip sukuriamas susiliejimo su gamta pojūtis ir galima pabėgti nuo miesto triukšmo. Įdomu, kada kažkas panašaus atsiras Lietuvoje?