Universalus ateities transportas

Kažkada kaip utopija skambėjo kalbos apie transporto priemones, kurios gali ir skraidinti, ir vežti. Šiais laikais transportas tampa vis universalesnis: vienu metu jis gali ir skraidinti, ir vežti, ir plukdyti.

Leaktuvas

Vienas iš tokių – lėktuvas „ICON A5“, kurį jau kitais metais pristatys amerikiečių kompanija “ICON Aircraft”. Šis universalus komfortabilus lėktuvas vienu metu ne tik skraidins, bet ir vėžins bei plukdys vandens paviršiumi.

Be to, bus labai lengvai valdomas – norint gauti piloto licenciją, pakaks 20 valandų skrydžio kurso. Tupdyti jį galima bus ir didesniame kieme, nes jam pakanka 230 metrų ilgio nusileidimo tako. Ir, palyginus, tai visai nebrangus „žaisliukas“ – apie 140 tūkst. JAV dolerių.

Tačiau man asmeniškai labiau tikėtina atrodo galimybė išbandyti plaukiojančius autobusus, kuriuos gamina bendrovė „AmphiCoach“. Jie jau šią vasarą pasirodys Maltoje ir bus skirti turistams. Toks autobusas net nesustodamas įvažiuos į vandenį – nuspaudus atitinkamą svirtelę ratai bus įtraukti į korpusą, o autobusą plukdys čiurkšliniai varikliai. Jis važiuos iki 112 km/h greičiu, o plauks iki 8 mazgų greičiu.