Delikatesas, kuris gali būti mirtinas

Kiekviena tauta turi savo maisto gaminimo paslaptis ir patiekalus, kurie vadinami delikatesais.

Tačiau turbūt tik japonai vienu didžiausių savo delikatesų vadina patiekalus iš Fugu (angl. blowfish) žuvies, kuri netinkamai paruošta kainuoja gyvybę.

Fugu

Iš Fugu žuvies gaminamas maistas yra vienas prabangiausių ir juo mėgaujasi ne tik japonai. Jis vertinamas visame pasaulyje. Žalia žuvis paprastai kainuoja ne mažiau nei 50 JAV dolerių, o patiekalo iš jos kaina gali siekti ir 40 kartų daugiau – net iki 2000 JAV dolerių.

 

Fugu žuvis valgoma kartu su tiršta sriuba ar ryžių koše, jos skonines savybes dar labiau išryškina sojų, laiškinių česnakų ar aitrus apelsinų padažas. Nors ji yra sunkiai kramtoma, tačiau pasižymi puikiu skoniu, baltut baltutėle mėsa.

Gaminti maistą iš Fugu žuvies gali ne bet kas – tam reikalaujama įgyti net specialų išsilavinimą. Paprastai tokie mokslai užtrunka ilgiau nei dvejus metus ir tik nedaugelis juos baigia. Viduramžiais virėjui, siekiančiam teisės gaminti maistą iš Fugu, reikėdavo iš jos paruošti patiekalą ir pačiam jį suvalgyti. Jei jis likdavo gyvas, įgydavo teisę gaminti ir toliau.