Geras vynas nusipelno aksesuarų

Kaip atskirti tikrą vyno gurmaną nuo diletanto mėgėjo? Pagal tai, kaip jis renkasi vyną, kaip ragauja, kaip kalba apie jį ir….kaip renkasi aksesuarus.

Taurė vyno

Taip, taip – aksesuarus, tačiau juos jis derina ne prie suknelės ar smokingo, bet prie vyno.

Taurė vyno

Vyno žinovai gali valandų valandas kalbėti apie vyno skonį, tekstūrą, kilmę ir išlaikymą. Ir kartais iš tokių pokalbių jis panėšėja į kaprizingą žmogų su savo manieromis ir charakteriu, kurį norisi „papuošti“ ir palepinti dėmesiu. Tam puikiausiai tinka įmantrūs dekanteriai, grafinai, taurės, šaltkrepšiai, atšaldantys vyną iki norimos temperatūros, specialūs dėklai ir kamščiatraukiai.

Taurė vyno

Tokie aksesuarai leidžia visai neblogai spėti apie jų šeimininko vyno skonį. Tačiau jie – ne kiekvieno kišenei, vyno aksesuarai neretai būna brangesni ir už gero vyno butelį. Atsiras ir tokių, kurie pasakys, kad tai – paprasčiausias pinigų švaistymas, tačiau kiekvienas save gerbiantis vyno žinovas atšaus, kad tik stuobriai pyla vyną, kur papuola, ar neatšaldę iki tinkamos temperatūros.

Taurė vyno

Įnoringesni vyno gurmanai net vyno atidarytuvus derina prie namų interjero. Tiesą sakant, vynas su tinkamai parinktais aksesuarais gali būti puikus interjero akcentas kiekvieniems namams, pavyzdžiui, vyno laikymo spintos. Aš tokią mielai įsitaisyčiau ir savo namuose – ir puikiai žiūris, ir neleis pamiršti, kad namuose nepritrūktų vyno.

Taurė vyno